Práce v zahraničí
Domů
Podmínky inzerce
Práce v zahraničí
Návštěvníci
4671599
7 návštěvníků online
 

Jak hledat práci v Německu

Získat práci v Německu není tak jednoduché, jak by se na první pohled zdálo. Nejprve v zahraničí oslovte zaměstnavatele nebo práci hledejte přes agenturu. Od 1. května už do Německa nepotřebujete pracovní povolení.

Práce v zahraničí | práce v Anglii | zaměstnání | agentura práce | pracovat v cizině | práce v Německu | zaměstnání v zahraničí

Oslovte zaměstnavatele, agenturu nebo hledejte na webu

Kontaktujte přímo budoucího zaměstnavatele - osobně, e-mailem, telefonem. Nebo se obraťte na agenturu práce v Česku, ovšem raději si prověřte její solidnost. Můžete také využít pracovní agenturu v Německu a takzvanou Zeitarbeit.

Práci můžete hledat v nabídce evropského portálu eures.europa.eu nebo na stránkách Bundesagentur für Arbeit: , www.zav.de/arbeiten-in-deutschland, případně si projděte nabídky práce v Německu na našem webu

Zašlete zaměstnavateli dokumenty v němčině

Budoucímu zaměstnavateli nebo agentuře práce pošlete životopis a motivační dopis v němčině, případně doporučení, kontakty na osoby, které mohou poskytnout reference, internetové odkazy na vlastní práci (například články, studie a podobně).

Podepište pracovní smlouvu, nechte si uznat kvalifikaci

Pracovní povolení od 1. května nepotřebujete. Jakmile najdete práci, podepište se zaměstnavatelem pracovní smlouvu, v níž budou ošetřeny nejdůležitější body pracovního vztahu. Budete-li chtít pracovat v oboru, který je takzvaně reglementován, musíte požádat o uznání kvalifikace z Česka, což proběhne automaticky bez dalších zkoušek. Týká se to asi 60 profesí: například lékařů, zdravotních sester, učitelů... Více informací najdete na internetových stránkách www.berufliche-anerkennung.de.

Odhlaste se v Česku z pojištění

Sociální a zdravotní pojištění za vás bude v Německu odvádět zaměstnavatel. Dostanete i tamní evropskou kartu zdravotního pojištění.

V Česku se proto odhlaste ze systému zdravotního pojištění od data zahájení výdělečné činnosti v zahraničí. Budete-li pracovat v Německu, ale nadále bydlet v Česku, požádejte svou německou zdravotní pojišťovnu o vystavení formuláře E106. Ten je podkladem pro to, aby vás česká zdravotní pojišťovna, u níž jste byli doposud pojištěni, výpomocně zaregistrovala a vystavila vám potvrzení (kartičku), díky němuž budete mít v Česku nárok na stejnou zdravotní péči jako čeští pojištěnci.

Odhlaste se i z českého sociálního pojištění ke dni ukončení činnosti. Jste-li zaměstnanec, odhlásí vás zaměstnavatel, jste-li osoba samostatně výdělečně činná, musíte to udělat sami. V Německu vás do systému německého sociálního pojištění přihlásí zaměstnavatel.

Najděte si v Německu bydlení

Pokud neuvažujete o koupi nemovitosti v Německu, bude pro vás ideální Miete, Zwischenmiete či Wohngemeinschaft: Miete (nájem) - pronajmete si byt na určitou či neomezenou dobu přímo od pronajímatele nebo přes realitní kancelář (pak většinou zaplatíte provizi za zprostředkování ve výši minimálně jednoho nájmu); případně převezmete po někom, kdo v bytě končí, smlouvu o pronájmu.

Zwischenmiete (mezinájem) - pronajmete si byt od někoho, kdo jejmá rovněž najatý, ale po určitou dobu (může to být dva týdny až několik měsíců) ho nepotřebuje.

Wohngemeinschaft (WG-Zimmer) -spolubydlení, při němž s více lidmi obýváte větší byt, většinou má každý samostatný pokoj. Cenově je to nejvýhodnější varianta.

Práce v Zahraničí | doporučené články

Práce na Novém Zélandu Nový Zéland leží nedaleko Austrálie, na jižní polokouli. Je nejvzdálenější destinací, kam se můžete z České republiky za prací v zahraničí vydat! Nový Zéland je pro cestování i pro práci úžasnou zemí a řada mladých lidí z České ...

štítky : Práce na Novém Zélandu, práce v zahraničí, WHS vízum, Nový Zéland

Češi, kteří se rozhodli odejít za prací do Německa, zažívají novodobé otroctví. Agentury, jež si české zaměstnance najímají, často porušují zákony. Nevyplácejí ani minimální mzdu, neproplácejí přesčasy, natož práci ve svátek. Případem se už zabývají ...

štítky : práce v Německu, práce v zahraničí, otrokem agentury, zprostředkování práce

Práce v zahraničí skýtá možnost dobrého výdělku, zlepšení v cizím jazyce a získání cenných profesních i osobních zkušeností. Jak ale práci v zahraničí najít a jakým způsobem postupovat, abychom ji získali? Na těchto stránkách se postupně dozvíte, jakým způsobem ...

štítky : Práce v zahraničí, cizina, zaměstnání, EU, Evropská Unie, Anglie, hledání práce


 
Sportovní publikace nakladatelství Kopp